Leyleklere Yeni Yuva

Aydem Enerji olarak sürdürülebilir çevre anlayışımızla doğayı ve doğal yaşamı korumaya amaçlıyoruz. Büyük bir farkındalığın ilk adımı olarak örnek olan “Leyleklere Yeni Yuva” kurumsal sosyal sorumluluk projemiz ile 12 yılı aşkın süredir leyleklere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. 

ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım şirketlerimizin hizmet bölgesi olan Aydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa illeri göçmen kuşların göç yolları arasında yer almakta ve her yıl düzenli olarak göç mevsimi öncesi, orta gerilim hatlarında iletken ve izolatör teçhizatında yalıtım çalışması yapılarak direkler üzerine yuva platformları kurularak Leyleklere Yeni Yuva projemiz başarıyla sürdürülmektedir. 

ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım olarak, hayat için enerji dağıtırken; fark yaratan kurumsal sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz. 2009 yılında başladığımız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından diğer elektrik dağıtım şirketlerine örnek gösterilen ve uygulanması istenen “Leyleklere Yeni Yuva” projemizde çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. 

Leyleklere Yeni Yuva projesi sayesinde elektrik çarpması nedeniyle meydana gelen leylek ölümleri en alt seviyeye indirilirken hatlarda bu nedenle meydana gelen arızaların önüne geçilerek enerji arzının kesintisiz olması sağlanmaktadır. 

ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım, çevre ve ekolojik sistemin tahribine neden olan unsurların kontrol altına alınması, azaltılması ve önlemesi yönündeki ilkelerinin uygulayıcısı olmaya devam etmektedir. 

Leyleklere Yeni Yuva projemizin aldığı tüm ödüller: 

  • Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Halkla İlişkiler Dalında “Özel Proje” – 2009 
  • Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, KSS Pazaryeri Etkinliği, Yılın KSS Projeleri Arasında “Üçüncülük” ve “Örnek Çevre Stratejisi” Ödülleri – 2012 
  • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Tarafından Örnek Proje – 2013 
  • Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, KSS Pazaryeri Etkinliğinde, “Sürdürülebilirlik” Ödülü – 2015 
  • Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, 12. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi, “Sürdürülebilir Kalkınma Ödülleri Karada Yaşam Dalı ” Platin Ödülü – 2020